Europos gerosios praktikos pavyzdžiai, susiję su migracijos ir vystymosi iniciatyvomis, ypatingą dėmesį skiriant diasporos įgalinimui

Europos gerosios patirties pavyzdžių tyrimas – tai atsakas į būtinybę mokytis ir gerinti migracijos ir vystymosi sritis, jungiančias Europą su besivystančiomis šalimis. Tyrime pristatomi ir analizuojami devyni gerosios patirties pavyzdžiai, kuriuos įgyvendino vyriausybinės ir nevyriausybinės organizacijos bei diasporos sukurtos bendruomenės. Atrinktų iniciatyvų veikla įvairi: nuo sąmoningumo didinimo ir verslo investicijų iki žinių perdavimo, gebėjimų ugdymo, finansinės paramos ir vietos asociacijų steigimo skatinimo. Be to, pavyzdžiai gali tapti paskata politikos formuotojams, pareigūnams, vystomojo bendradarbiavimo bei diasporos organizacijoms ir kitiems veikėjams.

Keusch, M., Schuster, N. (2012) European Good Practice Examples of Migration and Development Initiatives with a Particular Focus on Diaspora Engagement. Vienna Institute for International Dialogue and Cooperation, Möllwaldplatz 5/3, A-1040 Vienna ISBN 978-3-200-02760-2.

Su elektroniniu teksto variantu galima susipažinti čia.

SHARE