Lietuva nepriims nepilnamečių migrantų iš sudegusios Moria pabėgėlių stovyklos

Vidaus reikalų ministrės patarėja Božena Zdanovič LRT RADIJUI patvirtino, kad Lietuva nesutiko prisidėti prie kitų Europos Sąjungos šalių ir priimti nepilnamečių migrantų iš šią savaitę Graikijos Lesbo saloje sudegusios Moria pabėgėlių stovyklos.

Teigiama, kad toks sprendimas priimtas, nes šiuo metu visas šalies dėmesys sutelktas į pagalbą Baltarusijai.

„Metam maksimalias pajėgas tam, kad padėtume kaimyninės šalies piliečiams atvykti į Lietuvą humanitariniais pagrindais, todėl nusprendėme, kad šiuo metu negalime priimti žmonių iš kitų šalių. Tačiau esame pasiruošę padėti daiktais ir, jeigu bus to poreikis, tikrai nusiųsime lovų, generatorių, palapinių – tų daiktų, kurių gali reikėti šiuo metu esantiems stovyklose“, – LRT sako ministerijos atstovė.

Rugsėjo 9 d. naktį kilęs gaisras be pastogės paliko beveik 13 tūkst. žmonių. Nors nelaimės priežastys dar tiriamos, manoma, kad gaisras gali būti susijęs su ketinimais sustiprinti stovyklos izoliavimą dėl joje kilusio COVID-19 viruso protrūkio.

400 nelydimų nepilnamečių pasidalinti sutiko dešimt Europos Sąjungos šalių, daugumą iš jų priglaus Vokietija ir Prancūzija.