Pristatyti nacionaliniai MIPEX 2020 rezultatai

Nevyriausybinė organizacija „Diversity Development Group” surengė virtualų renginį, kurio metu tarptautinė tyrėjų grupė pristatė Migrantų integracijos politikos indekso – angl.  MIPEX (Migrant Integration Policy Index) – 2020 tyrimo rezultatus. Susitikimo metu taip pat apžvelgtos „Lietuvos visuomenės nuostatų įvairių etninių ir socialinių grupių atžvilgiu” tyrimo išvados.

58 politikos indikatorių pagrindu MIPEX vertina migrantų integracijos politiką 52-ose iš viso penkiuose žemynuose išsidėsčiusiose šalyse. Indekso apibendrinami duomenys laikomi tinkamais naudoti teikiantiems projektus, kuriais siekiama politinių pokyčių.

Nacionaliniai MIPEX 2020 rezultatai atskleidžia, kad Lietuvoje įgyvendinama migracijos ir integracijos politika įvertinta 37 taškais iš 100. Toks vertinimas yra gerokai žemiau kitų tyrime dalyvavusių šalių vidurkio (52 taškų iš 100) ir nurodo, kad integracijos prasme šalyje gyvenantiems migrantams ir naujai į šalį gyventi atvykstantiems užsieniečiams sudaroma daugiau kliūčių nei galimybių.

Pilną renginio video įrašą galite rasti: čia (renginys vyko anglų kalba)

Su išsamiais MIPEX 2020 vertinimo Lietuvoje rezultatais susipažinti galite: www.mipex.eu/lithuania

2020 m. gruodžio 9 d. bus pristatomi tarptautiniai MIPEX 2020 tyrimo rezultatai. Kvietimas į renginį ir registracijos forma: čia