lrt.lt: Pabėgėlių stovykla lietuvio Juliaus akimis

„Julius Mitė juokaudamas sako, kad jo emigracijos istorija prasidėjo, kai jam tebuvo 11 metų ir visa šeima išsikraustė į Prahą, kur jis ir užaugo. Nuo to laiko komunikacijos specialistas išmaišė daugybę šalių, o dabar dirba organizacijoje „Still I Rise”, padedančioje pabėgėlių jaunimui.

(…)

„COVID-19 tapo tikru iššūkiu. Turėjau pradėti darbą Graikijoje kovą, bet dėl COVID-19 atvykti pavyko tik rugpjūtį. Atvykus į Graikiją ir suplanavus filmavimą pabėgėlių stovykloje, naktį pačioje stovykloje kilo gaisras, o ryte buvo paskelbta, kad ji uždaryta dėl COVID-19 protrūkio. Naudojantis pandemijos pretekstu šioje šalyje dažnai uždaromos pabėgėlių stovyklos, nors tai nereiškia, kad žmonės iš jų negali išeiti ar stengiamasi virusą pažaboti pačiose stovyklose.

Stovyklos gyventojus mažai testuoja, nėra sukurtos infrastruktūros, kur laikyti žmones, jei patvirtinamas susirgimo atvejis. Kiek rodo praktika, jei atvejis patvirtinamas, žmogus tiesiog uždaromas į konteinerį su kitais dviem savaitėms. Dėl šios priežasties daug stovyklos gyventojų vengia pranešti apie ligos simptomus, nes bijo būti uždaryti. (…)””

Daugiau skaitykite: čia

Šaltinis: lrt.lt

SHARE