Klimato kaita gali dramatiškai pakeisti pasaulio gyventojų likimą

„Pasaulyje dabar atliekama nuolatinė ir visa apimanti klimato sistemos stebėsena. Aplink Žemę šiuo metu skrieja apie 160 tam skirtų palydovų. Matuojami biosferos ir kriosferos parametrai, vandenynų lygio pokyčiai, metano dujų koncentracija. Deja, pastaraisiais metais fiksuojami drastiški atmosferos cheminės sudėties pasikeitimai.

(…)

Galbūt galėtume ir nesijaudinti dėl tų pokyčių kylančios temperatūros, mažėjančių kritulių kiekio. Jeigu mūsų būtų kelis kartus mažiau, tiesiog persikeltume į mažiau sausros arba kitų gamtos stichijų paveiktas Žemės rutulio zonas. Tik kad tos vietos nėra, todėl klimato migrantų judėjimas jau sukelia humanitarines ir politines krizes.

„Sirijos įvykius mes pradėjome fiksuoti maždaug nuo 2011 metų, kai jau prasidėjo pilietinis karas ir kaiplūstelėjo pabėgėliai į Europą. Bet kas vyko prieš tai. Prieš tai ten šešerius metus tęsėsi labai žiauri sausra. Praktiškai sužlugdė žemės ūkį, smulkiuosius ūkininkus, kurie metę savo užsiėmimą plūstelėjo į miestus. Ten priskaičiuojama apie milijonas ūkių, kurie žlugo. Tada labai padidėjo nedarbas, atsirado vidinių pabėgėlių“, – pasakoja A. Bukantis.

(…)

Jungtinės Tautos prognozuoja, kad 2050 metais turėsime 200 mln. klimato pabėgėlių.”

Skaityti daugiau: čia

Šaltinis: lrt.lt

SHARE