Žmogaus teisių ekspertai: gyventojų surašymas gali pateikti netikslius duomenis

„Lietuvos statistikos departamentas skelbia, kad gyventojų ir būstų surašymas bus atliekamas naudojant valstybės registrų ir informacinių sistemų duomenis, tačiau departamentas vykdo ir gyventojų tautybės, gimtosios kalbos ir išpažįstamo tikėjimo statistinį tyrimą.

(…)

Žmogaus teisių ekspertai stebisi, kad nepaisant to, jog 3 proc. Lietuvos gyventojų yra užsienio šalių piliečiai, gyventojų surašymo klausimynas sudarytas tik valstybine kalba.

(…)

Penktadienį Žmogaus teisių organizacijų koalicija kartu su Pabėgėlių taryba, Nacionaliniu socialinės integracijos institutu, Bendrystės ir socialinių inovacijų centru, Lietuvos Raudonuoju Kryžiumi ir Vilniaus arkivyskupijos Carito Užsieniečių integracijos programa kreipėsi į Statistikos departamentą, ragindama išversti Gyventojų tautybės, gimtosios kalbos ir išpažįstamo tikėjimo statistinio tyrimo klausimyną į Lietuvoje labiausiai paplitusias užsienio kalbas (pvz., rusų, anglų, lenkų, arabų), bei užtikrinti nuoseklų vertimą ir klausėjų pasiruošimą užduoti klausimus užsienio kalbomis antrajame tyrimo etape.”

Daugiau skaitykite: čia

Šaltinis: DELFI

SHARE