Nuo kovo 1 d. keičiasi su užsieniečių įsidarbinimu susijusios nuostatos

Migracijos departamentas informuoja (žr. čia ir čia), kad nuo 2021 m. kovo 1 d. įsigalioja su užsieniečių įsidarbinimu susiję Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ pakeitimai.

Jų pagrindu :

  1. Užsienietis turintis leidimą laikinai gyventi – išduotą užbaigtų studijų Lietuvoje pagrindu – galės ne tik ieškoti darbo, bet ir pradėti dirbti (arba pradėti veiklą kaip savarankiškai dirbantis asmuo). Anksčiau tam buvo būtina sulaukti Užimtumo tarnybos sprendimo, patvirtinančio, kad užsieniečio darbas atitinka Lietuvos Respublikos darbo rinkos poreikius.
  2. Užsieniečiui, studijuojančiam magistrantūros arba doktorantūros programose, taip pat užbaigusiam studijas Lietuvoje ir turinčiam galiojantį leidimą laikinai gyventi, daugiau nebus taikomas 20 val. per savaitę darbo laiko apribojimas.
  3. Studijas Lietuvoje užbaigęs užsienietis prašymą išduoti leidimą laikinai gyventi galės pateikti ne per 3 mėnesius, o per 1 metus nuo aukštojo mokslo kvalifikacijos įgyjimo dienos.
  4. Užsienietis, pateikęs prašymą aukštos profesinės kvalifikacijos pagrindu išduoti leidimą laikinai gyventi (mėlynąją kortelę), turės teisę pradėti dirbti aukštos profesinės kvalifikacijos darbą nuo prašymo išduoti leidimą laikinai gyventi priėmimo Migracijos departamente dienos arba nuo Užimtumo tarnybos sprendimo dėl užsieniečio atitikties Lietuvos Respublikos darbo rinkos poreikiams priėmimo (tada, kai toks sprendimas būtinas).
  5. Užsieniečiui, atvykstančiam dirbti stažuotoju arba praktikantu, leidimas laikinai gyventi galės būti išduotas Užimtumo tarnybai priėmus sprendimą dėl užsieniečio atitikties Lietuvos Respublikos darbo rinkos poreikiams. Anksčiau buvo būtina sulaukti, kol Užimtumo tarnyba išduos leidimą dirbti.
  6. Užsienietis, kuriam Užimtumo tarnyba išdavė leidimą dirbti, galės kreiptis tik dėl nacionalinės vizos išdavimo ir tik į Lietuvos Respublikos ambasadą (arba per išorės paslaugų teikėją).