LRT.LT | Nuo politikų kalbų apie migrantus ekspertams linksta ausys

„Antradienį pranešta, kad, išaugus migrantų be dokumentų srautui prie sienos su Baltarusija, Pabradės užsieniečių registracijos centre laisvų vietų nebeliko. Spręsdama padėtį, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) ketina laikinam priėmimui panaudoti pasieniečių bendrabutį, dėl palapinių miestelio derinami veiksmai su Lietuvos kariuomene.

Išaugus migrantų skaičiui, viešojoje erdvėje padaugėjo stigmatizuojančios kalbos – įspėjama dėl galimai padidėsiančio nusikalstamumo, įvardijama terorizmo grėsmė, tvirtinama, kad migrantai prieglobsčio ieško dėl ekonominių priežasčių.

(…)

Komentuodama įspėjimus dėl galimo nusikalstamumo padidėjimo ar terorizmo grėsmės, [nevyriausybinės organizacijos „Diversity Development Group“ tyrėja] G. Blažytė sako, kad situacija yra kontroliuojama ir neturėtume sakyti, kad visi atvykstantys kelia grėsmę valstybei ar yra nusikaltėliai. Migrantai – paprasti žmonės, kurie ieško geresnių gyvenimo sąlygų, saugumo, LRT.lt tvirtina pašnekovė.

Tai pažymi ir [Lietuvos Raudonojo Kryžiaus programų vadovė] E. Samuchovaitė. Pasak jos, kai atvyksta daugiau migrantų, natūralu, kad gali būti žmonių, kurie tuo naudojasi, bet tarp atvykstančiųjų taip pat gali būti žmonių, kurie yra prieglobsčio prašytojai, pabėgėliai, galintys turėti rimtų motyvų.”

Daugiau skaitykite: čia

Šaltinis: lrt.lt

 

SHARE