Išplatinta metinė UNHCR pasaulinių tendencijų ataskaita

JT pabėgėlių agentūra (UNHCR) paskelbė metinę pasaulinių tendencijų ataskaitą. Dokumentas patvirtina, kad praėjusiais metais namus nesavanoriškai palikti turėjo daugiau nei 1 proc. žmonijos populiacijos.

2020 m. visame pasaulyje iš viso užregistruoti 82,4 mln. priverstinai perkeltų žmonių (4 proc. daugiau nei 2019 m.), tarp kurių – 26,4 mln. pabėgėlių, 48 mln. savo šalies viduje perkeltų žmonių, 4,1 mln. prieglobsčio prašytojų ir 3,9 mln. į užsienį perkeltų Venesuelos gyventojų.

42 proc. priverstinai perkeltų žmonių sudarė 18 metų nesulaukusios mergaitės ir berniukai.

Daugiau nei du trečdaliai ne savo noru namus turėjusių palikti žmonių į užsienį bėgo vos iš penkių šalių – Sirijos, Venesuelos, Afganistano, Pietų Sudano ir Mianmaro.

Daugiausiai pabėgėlių 2020 m. priėmė Turkija (3,7 mln.), Kolumbija (1,7 mln.), Pakistanas (1,4 mln.), Uganda (1,4 mln.) ir Vokietija (1,2 mln.). Devyniems iš dešimties pabėgėlių praėjusiais metais prieglobstį suteikė krizių ištiktų šalių kaimynės ir mažas bei vidutines pajamas gaunančios valstybės.

Palyginus su 2019 m., 2020 m. į savo namus grįžo 40 proc. mažiau savo šalies viduje perkeltų žmonių, taip pat – 21 proc. mažiau pabėgėlių.

Plačiau – UNHCR pranešime spaudai: čia

Su pilna ataskaita galite susipažinti: čia