Tarptautinė migracijos organizacija | Pasaulio migracijos ataskaita 2022 m.

Tarptautinė migracijos organizacija (angl. International Organization for Migration, IOM) išplatino kasmetinę Pasaulio migracijos ataskaitą.

Dokumente apibendrinti duomenys atskleidžia, kad 2020 m. pasaulyje buvo maždaug 281 mln. tarptautinių migrantų ir jie sudarė 3,6 proc. žmonijos populiacijos. Ataskaita nurodo, kad pastaraisiais dešimtmečiais šis skaičius pastebimai augo: palyginus su 1990 m., tarptautinių migrantų skaičius išaugo 128 mln., o su 1970 m. – daugiau nei tris kartus.

Antra vertus, dauguma pasaulio žmonių ir toliau gyvena šalyse, kuriose gimė – duomenys rodo, kad tarptautiniu migrantu tampa tik vienas iš trisdešimties pasaulio populiacijos narių. Ataskaitoje pažymima, kad vertinant joje aprašytas tendencijas svarbu atsižvelgti į įvairius gretutinius reiškinius, ypač – migracijos šalies viduje apimtis ir atskirų valstybių patirtis (pvz. Jungtiniuose Arabų Emyratuose tarptautiniai migrantai praėjusiais metais sudarė net 88 proc. šalies populiacijos).

Daugiausiai (61 proc.) tarptautinių migrantų praėjusiais metais priėmė Europos (87 mln.) ir Azijos (86 mln.) šalys. Tuo tarpu didžiausią dalį tarptautiniai migrantai sudarė Okeanijos (22 proc.), Šiaurės Amerikos (16 proc.) ir Europos (12 proc.) valstybių visuomenėse. Mažiausia tarptautinių migrantų dalis praėjusiais metais užregistruota Azijos (1,8 proc.) ir Afrikos (1,9 proc.) valstybių visuomenėse. Per pastaruosius du dešimtmečius ryškiausiai tarptautinių migrantų skaičius augo Azijoje (37 mln. daugiau nei 2000 m.), Europoje (30 mln. daugiau nei 2000 m.), Šiaurės Amerikoje (18 mln. daugiau nei 2000 m.) ir Afrikoje (10 mln. daugiau nei 2000 m.).

Dažniausios tarptautinių migrantų kilmės valstybės 2020 m. buvo šešios šalys Azijoje (Indija, Kinija, Bangladešas, Pakistanas, Filipinai ir Afganistanas), Meksika ir Rusija. Daugiausiai jų, kaip ir anksčiau, migravo į Jungtines Amerikos Valstijas ir Vokietiją.

Ataskaitoje apžvelgtos ir tarptautinių migrantų piniginių perlaidų tendencijos. Duomenys atskleidžia, kad, nepaisant globalaus koronaviruso protrūkio, praėjusiais metais tarptautinių perlaidų sumažėjo nežymiai, o, palyginus su 2000 m. (126 mlrd. dolerių), išaugo net iki 702 mlrd. dolerių. Daugiausia tokių perlaidų buvo siunčiama į Indiją (83 mlrd. dolerių), Kiniją (59 mlrd. dolerių), Meksiką, Filipinus ir Egiptą. Dažniausiai jos keliavo iš aukštas pajamas generuojančių šalių – Jungtinių Amerikos Valstijų (69 mlrd. dolerių), Jungtinių Arabų Emiratų (43,2 mlrd. dolerių), Saudo Arabijos (34,6 mlrd. dolerių), Šveicarijos (27,96 mlrd. dolerių) ir Vokietijos (22 mlrd. dolerių).

Su pilna ataskaita ir interaktyviais infografikais susipažinti galite: čia

Daugiau apie COVID-19 viruso poveikį tarptautinei migracijai: čia

DAUGIAU ŠIA TEMA

Jungtinių Tautų Humanitarinių reikalų koordinavimo biuras (angl. United Nations Office for the Coordination of Humanitarian Affairs, OCHA) išplatino metinę Pasaulinę humanitarinę apžvalgą. Su šių ir praėjusių metų apžvalgų turiniu kaip ir kasmet galima susipažinti specialiai tam skirtame virtualiame portale. Dokumento autoriai...
Išplatinta šeštoji Europos islamofobijos ataskaita, apžvelgianti 2020 m. užfiksuotas su antimusulmoniškomis nuostatomis susijusias tendencijas. Dokumente aptariamos 31 valstybės (tarp kurių – dauguma Europos Sąjungos šalių, taip pat – Jungtinė Karalystė, Rusija, Albanija, Bosnija ir Hercegovina, Serbija, Kosovas, Šiaurės Makedonija, Juodkalnija ir...
Europos Komisija kviečia susipažinti su mediciniame žurnale „The Lancet” išplatinta studija „Iššūkiai, susiję su lygiateise Europos migrantų bendruomenių prieiga prie vakcinų prieš COVID-19”. Dokumente išsamiai aptariamos problemos, susijusios su netolygiai skirtingas visuomenės grupes paveikusia koronaviruso pandemija, pažeidžiamumu, kurį dėl to...
Europos integracijos interneto svetainė (angl. European Website for Integration, EWSI) parengė analizę, apžvelgiančią Covid-19 pandemijos poveikį ES šalių migrantų bendruomenėms. Straipsnyje aptariamos temos, susijusios su trečiųjų šalių piliečių Europos Sąjungoje: apgyvendinimu ir įsidarbinimu integracijos finansavimo galimybėmis atsigavimu po pandemijos pasiekiamumu...
SHARE