15min | Ataskaita: migrantų apgręžimai Europoje rodo pavojingą tendenciją

„Praėjusią savaitę Danijos pabėgėlių taryba kartu su partneriais išleido ataskaitą, kurioje apžvelgiama migrantų apgręžimo praktika Europoje. Dėmesys taip pat skiriamas ir situacijai pasienyje su Baltarusija apžvelgti. 2021 m. žemyne buvo užfiksuota apie 12 000 apgręžimų, įskaitant situacijas, kai tarp apgręžiamų asmenų buvo vaikų. Dalis migrantų išstūmimo atvejų yra neoficialūs, dažni fizinio, seksualinio smurto, vagysčių ir migrantų išnaudojimo atvejai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

(…)

Ataskaitoje taip pat skiriamas dėmesys situacijai Lietuvos-Baltarusijos pasienyje, prie kurios apžvalgos prisidėjo ir nevyriausybinė organizacija „Diversity Development Group“. Pabrėžiama, kad šalyje trūksta duomenų apie apgręžimus, nėra aišku, kokie asmenys yra neįleidžiami, kiek tarp jų yra pažeidžiamų asmenų. Dėmesys atkreipiamas į tai, kad Lietuvoje ribojamos žurnalistų galimybės stebėti situaciją ir nevyriausybinių organizacijų prieiga teikti humanitarinę pagalbą.

„Nežinome, kiek tarp išstumiamų žmonių yra vaikų, negalime stebėti, kaip vyksta apgręžimo veiksmai, kaip identifikuojami pažeidžiami asmenys ar kaip elgiamasi su migrantais, kuriems reikalinga medicininė pagalba. Europos Komisija ragina įgyvendinti nepriklausomą stebėseną Baltarusijos pasienyje, tačiau Lietuvoje situacija nesikeičia, tokia stebėsena nevyksta“, – situaciją komentavo „Diversity Development Group“ tyrėja Akvilė Kriščiūnaitė.“

Daugiau skaitykite: čia

Šaltinis: 15min

SHARE