LRT.LT | Neteisėtų migrantų judėjimas galės būti apribotas dar pusmečiui

„Seimas (…) leido iki vienų metų suvaržyti Lietuvoje esančių neteisėtų migrantų judėjimą.

Už atitinkamas Užsieniečių teisinės pagalbos įstatymo pataisas balsavo 81 parlamentaras, prieš buvo 14, susilaikė 15.

(…)

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas teigė, kad taip siekiama Lietuvą padaryti nepatrauklia neteisėtiems migrantams šalimi, taip pat kad jie negalėtų iš apgyvendinimo centrų laisvai išvykti į Vakarų Europą.

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ frakcijos narys Vytautas Bakas sakė, kad tokiomis pataisomis Lietuva yra labai arti to, jog žmogaus teisių kartelė būtų nuleista į istorines žemumas.

(…)

Vidaus reikalų ministerijos rengtose ir Seime tobulintose pataisose numatyta, kad jeigu asmuo atvyko esant karo, nepaprastajai padėčiai ar ekstremaliai situacijai dėl masinio užsieniečių antplūdžio, jis gali būti sulaikomas ne ilgiau kaip šešis mėnesius. Per tą laiką netenkinus jo prieglobsčio prašymo ar šiam nesikreipus dėl jo suteikimo bei nepavykus išsiųsti užsieniečio iš šalies, jo teisė laisvai judėti gali būti ribojama dar iki pusmečio.

Grupė parlamentarų siūlė, jog praėjus pirmajam sulaikymo pusmečiui, dėl jo pratęsimo dar iki šešių mėnesių reikėtų kreiptis į teismą, kad šis patvirtintų tokį sprendimą, tačiau Seimo dauguma tam nepritarė.

(…)

Pataisos taip pat numato humanitarinės pagalbos teikimą esant nepaprastajai padėčiai ar ekstremaliajai situacijai. Ją galėtų teikti valstybės ir savivaldybių institucijos, nevyriausybinės organizacijos. Pastarosios turėtų sudaryti sutartį dėl humanitarinės pagalbos teikimo.”

Daugiau skaitykite: čia

Šaltinis: lrt.lt

SHARE