Mokiniams bus dalinami greitieji Covid-19 testai

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija praneša, kad nuo šiol kiekvieną penktadienį bendrojo ugdymo ir pirminio profesinio mokymo auklėtiniams bus dalijami Covid-19 savikontrolės testai.

Sprendimas priimtas siekiant išvengti didelių koronaviruso protrūkių šalies ugdymo įstaigose bei toliau tęsti kontaktinį ugdymą.

Šiuo metu savikontrolės tyrimai ugdymo įstaigose atliekami kas 3-4 dienas (t.y. bent du kartus per savaitę) – įsigaliojus pakeitimams, vieną iš šių testų mokiniai galės atlikti namuose (t.y. prieš grįždami į pamokas po savaitgalio), o antrąjį – savaitei įsibėgėjus.

Covid-19 savikontrolės testai į namus taip pat bus dalinami kaupinių metodu tiriamiems vaikams. Pranešama, kad testai galės būti išduodami ir vaikams, kurių tėvai dar nepasirašė sutikimo dėl ugdymo įstaigose auklėtiniams atliekamų tyrimų.

Profilaktiškai testuotis drauge su mokiniais nuo šiol rekomenduojama ir to pageidaujantiems ugdymo įstaigų darbuotojams. Anksčiau tokia rekomendacija galiojo tada, kai klasėje būdavo fiksuojamas užsikrėtimo koronavirusu atvejis.

Išsitirti nėra būtina mokiniams ir mokytojams, kurie mažiau nei prieš 90 dienų buvo užsikrėtę Covid-19 ir sirgimo patirtį patvirtino teigiamas PGR arba antigeno testas.

* * *

Pilnas pranešimas

Daugiau informacijos apie Covid-19 simptomus ir galimybes išsitirti

SHARE