LRT.LT | Grupė europarlamentarų ragina užtikrinti Lietuvoje esančių jazidų teisę į prieglobstį

„Kelios dešimtys europarlamentarų kreipėsi į Lietuvos premjerę Ingridą Šimonytę bei Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen ragindami užtikrinti Lietuvoje esančių jazidų teisę į prieglobstį.

(…)

[Europarlamentarų laišką] pasirašė 31 Europos Parlamento narys, tarp kurių – daugiausia Socialistų ir demokratų pažangiojo aljanso, „Renew Europe“, Europos liaudies partijos frakcijų nariai. Tarp jų – ir lietuviai Petras Auštrevičius, Aušra Maldeikienė, Juozas Olekas.

Jie laišku taip pat išreiškė paramą jazidų žmogaus teisių aktyvistės, Nobelio taiko premijos laureatės Nadios Murad kreipimuisi, kuriuo Lietuva buvo pakviesta suteikti saugų prieglobstį jazidams, įstrigusiems prie Europos Sąjungos sienos su Baltarusija ar migrantų stovyklose.

(…)

„Mano įsitikinimu, reikalavimas jazidams papildomai pagrįsti, kodėl Irake jiems kiltų reali grėsmė, yra perteklinis, nes Jungtinės Tautos ir kitos tarptautinės organizacijos šiuo klausimu jau yra surinkusios pakankamai įrodymų. Lietuva turėtų parodyti geranoriškumą nuo „Islamo valstybės“ bėgantiems ar nukentėjusiems žmonėms“, – pranešime teigė vienas laiško iniciatorių.

Migracijos departamento duomenimis, Lietuvoje keli šimtai migrantų prieglobsčio prašymą grindė tuo, kad yra jazidai. Departamento vadovė Evelina Gudzinskaitė yra sakiusi, jog jie nepagrindė, kad jiems dėl to kilmės šalyje kils reali grėsmė.”

Daugiau skaitykite: čia

Šaltinis: LRT

SHARE