LRT.LT | 2021-aisiais pasaulyje buvo beveik 60 mln. šalių viduje perkeltų asmenų

„2021 metais pasaulyje apie 59,1 mln. žmonių buvo užregistruoti kaip šalies viduje perkelti asmenys. Šis visų laikų rekordas tikriausiai bus viršytas 2022-aisiais, nes savo namus buvo priversti palikti daugybė žmonių karo krečiamoje Ukrainoje.

2021-aisiais buvo užregistruota apie 38 mln. naujai persikėlusių asmenų, dalis jų per metų laikotarpį buvo priversti persikelti ne vieną kartą, sakoma ataskaitoje, parengtoje nevyriausybinės organizacijos „Internal Displacement Monitoring Centre“ (IDMC) ir Norvegijos pabėgėlių tarybos (Norwegian Refugee Council, NRC).

Šis per metus užregistruotų naujų šalies viduje perkeltų asmenų skaičius yra antras didžiausias per pastarąjį dešimtmetį. Didžiausias skaičius fiksuotas 2020-aisiais, kai daugybė žmonių turėjo palikti savo namus dėl virtinės gaivalinių nelaimių.

Pernai per metus naujai užregistruotų šalies viduje dėl konfliktų perkeltųjų asmenų skaičius siekė 14,4 mln. žmonių. Jis buvo 50 proc. didesnis negu 2020 metais ir daugiau kaip dvigubai didesnis negu 2012-aisiais.”

Daugiau skaitykite: čia

Šaltinis: lrt.lt

SHARE