LRT.LT | „Amnesty International“ ataskaitoje – griežta kritika Lietuvos migrantų centrams: tai „smurto ir institucinio rasizmo“ vietos

„Tarptautinė organizacija „Amnesty International“ paskelbė griežtą ataskaitą apie sąlygas Lietuvos migrantų centruose, joje šalies tarnybos kaltinamos „instituciniu rasizmu“ ir smurtu prieš migrantus.

Pirmadienį paskelbtoje ataskaitoje „Amnesty International“ teigė, kad šalies institucijos „savavališkai sulaikė tūkstančius žmonių militarizuotuose centruose, kur jie buvo laikomi nežmoniškomis sąlygomis, kankinami ir kitaip netinkamai su jais elgiamasi“.

Per dešimtis pokalbių ir vizitų Lietuvoje tyrėjai nustatė, kad migrantai „mėnesiais laikomi skurdžiuose, į kalėjimą panašiuose centruose“, jiems „neleidžiama naudotis sąžiningomis prieglobsčio suteikimo procedūromis ir jie patiria kitų rimtų žmogaus teisių pažeidimų, tikintis, kad jie „savanoriškai“ grįš į šalis, iš kurių pabėgo“.

Ataskaitoje taip pat atkreipiamas dėmesys į kontrastingą ukrainiečių pabėgėlių priėmimą šalyje ir teigiama, kad „Lietuvos migracijos sistemoje įsišaknijęs institucinis rasizmas”.”

Daugiau skaitykite: čia

Šaltinis: lrt.lt

SHARE