LRT.LT | Nepavykus migrantų išsiųsti namo, Lietuvos laukia sunkus integracijos kelias: „Nuo šitos problemos niekur nepabėgsime“

„Lietuva, kovodama su neteisėta migracija, buvo užsibrėžusi tikslą skatinti arba priversti, kad žmonės sutiktų būti išsiųsti. Vis dėlto šimtai jų lieka šalyje su neapibrėžtu teisiniu statusu – be prieglobsčio, bet su teismo sprendimu priversti grįžti namo.

Dauguma jų atsisakė 1000 eurų vertės pasiūlymų savanoriškai grįžti arba atsisakė parodyti dokumentus, kurie būtų buvę reikalingi prieš deportaciją. Taigi jie lieka teisinėje nežinioje, tačiau nebėra sulaikyti migracijos centruose.

(…)

Anot migrantams padedančių savanorių, darbdaviai dar nėra susipažinę su nauja sistema, pagal kurią šie žmonės gali būti legaliai įdarbinami. Daugelis prieglobsčio prašytojų taip pat yra stumiami į šešėlį, nes neturi asmens tapatybės dokumentų.

(…)

Neturėdami leidimo gyventi šalyje, neteisėti migrantai negali atsidaryti banko sąskaitų, tai komplikuoja jų tolimesnį buvimą. Jiems taip pat nebus taikomas Privalomasis sveikatos draudimas.

(…)

Pasak Linos Vosyliūtės, Briuselio Europos politikos studijų centro tyrėjos, besispecializuojančios migracijos srityje, (…) metus trukęs sulaikymas buvo „krizės nulemta reakcija“, kurios tikslas – „palaukti ir pažiūrėti, kas nutiks“, o ne perspektyvi ilgalaikė strategija.”

Daugiau skaitykite: čia

Šaltinis: lrt.lt

SHARE