LRT.LT | „Nepadeda ir pinigai“: plečiantis į Lietuvą bandančių patekti migrantų geografijai, vis garsesnės istorijos apie baltarusių spendžiamus spąstus

„Pastaruoju metu pasieniečiai fiksuoja daugiau migrantų bandymų kirsti Baltarusijos ir Lietuvos sieną. Nevyriausybininkai tokį skaičiaus padidėjimą sieja su vasariškais orais ir vykstančiais skrydžiais, o VSAT užsimena apie priešišką Baltarusijos ir Rusijos veikimą. Pasieniečiai sulaukia kritikos, kad į šalį neįleidžiami pažeidžiami žmonės, o pasienyje negali veikti nepriklausomi stebėtojai.

(…)

Kaip portalui LRT.lt sako [Jungtinių Tautų Pabėgėlių agentūros patarėjas teisės klausimais] V. Siniovas, kadangi agentūra neturi galimybės atvykti į pasienį ir pasikalbėti su sieną bandančiais kirsti žmonėmis, sunku įvertinti, kodėl pastaruoju metu matomas tokių bandymų kirsti sieną padaugėjimas.

(…)

„Zonos, kuriose nėra jokio skaidrumo, kuria labai palankią erdvę kriminalinėms ir išnaudojimo veikloms“, – priduria [„Sienos grupę“ globojančio Krikščioniškų socialinių iniciatyvų forumo pirmininkė Rita Škriadaitė-Vrubliauskė].

(…)

VSAT nemato poreikio, kad pasienyje dirbtų nepriklausomi stebėtojai. Pasak VSAT atstovo [Giedriaus Mišučio], klausimų kelia tai, kaip organizacijos veiktų, jų logistika, taip pat, jo teigimu, tam nėra teisinio pagrindo.”

Daugiau skaitykite: čia

Šaltinis: lrt.lt

SHARE