„Gydytojai be sienų” pranešimas apie prastėjančią sulaikytų prieglobsčio prašytojų psichologinę sveikatą

Nevyriausybinė organizacija „Gydytojai be sienų” (pranc. „Médecins Sans Frontières, MSF”) išplatino pranešimą, kuriame ragina atsakingas institucijas atkreipti dėmesį į sparčiai prastėjančią Lietuvoje sulaikytų migrantų ir prieglobsčio prašytojų psichologinę sveikatą.

Pranešimas pažymi, kad šiuo metu Kybartų, Pabradės, Ruklos ir Naujininkų užsieniečių registracijos centruose sulaikyti maždaug 700 praėjusiais metais neteisėtai Baltarusijos-Lietuvos sieną kirtusių žmonių. Nuo 2022 m. sausio dalyje centrų dirbančios organizacijos atstovai nurodė, kad virš 70 proc. jų pacientų sulaikymą išskyrė kaip pagrindinę prastėjančios jų psichologinės būklės priežastį.

Išplatintame pranešime taip pat kritiškai įvertinti užsieniečių registracijos centruose užfiksuoti diskriminacijos kilmės pagrindu atvejai ir teigiama, kad minėtose įstaigose šalies Vyriausybė palaiko „kančios hierarchiją”.

„Gydytojai be sienų” ragina Lietuvos Vyriausybę kuo greičiau nutraukti užsitęsusį migrantų sulaikymą ir užtikrinti lygiateisę, saugumo siekiančių žmonių orumą gerbiančią prieglobsčio sistemą.

Su pilnu pranešimu susipažinti galite: čia

 

SHARE