Migracijos departamentas: Lietuvoje užsiregistravo virš 70 tūkst. karo pabėgėlių iš Ukrainos

Migracijos departamentas praneša, kad Lietuvos migracijos informacinėje sistemoje MIGRIS registruotų karo pabėgėlių iš Ukrainos skaičius viršijo 70 tūkst. Beveik 25 tūkst. iš jų – nepilnamečiai.

Absoliuti dauguma karo pabėgėlių – daugiau kaip 69 tūkst. asmenų – Lietuvoje kreipėsi dėl ES laikinosios apsaugos.

Migracijos departamento specialistai priėmė virš 63 tūkst. sprendimų leidimus laikinai gyventi išduoti laikinosios apsaugos pagrindu. Dar virš 2 tūkst. leidimų išduoti humanitariniu pagrindu. Turimais duomenimis, iš Lietuvos išvyko arba nebėra pasiekiami maždaug 4,5 tūkst. asmenų.

22 asmenims atsisakyta išduoti leidimus gyventi Lietuvoje paaiškėjus, jog jie nėra karo pabėgėliai.

Per visą laikotarpį daugiausiai karo pabėgėlių iš Ukrainos registruota dabar jau neveikiančiame Vilniaus registracijos centre (22 266 asmenys). Tokiame pačiame centre Kaune užregistruotas 9 951 asmuo, Klaipėdoje – 6 489, Alytuje – 5 316. Pastarasis centras tebeveikia iki šiol. Papildomai Šiaulių registracijos centre iš viso buvo užregistruoti 2 279 karo pabėgėliai, Marijampolės – 1 167, Panevėžio – 531.

Nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios ES taikomu laikinosios apsaugos mechanizmu visoje Europoje pasinaudojo daugiau kaip 4,5 mln. karo pabėgėlių iš Ukrainos. Dar virš 7 mln. žmonių buvo priversti persikelti šalies viduje.

 

SHARE